Obchodní společnosti kapitálového typu

Ready made akciová společnost (a.s.)

Akciová společnost je jednou z nejoblíbenějších a nejrozšířenějších forem podnikání v České republice. Jejím základem jsou podíly ve formě akcií, které jsou prodávány zájemcům – budoucím podílníkům. Ti na základě vlastněných podílů budou mít možnost společnost řídit a podílet se na rozhodování o budoucích krocích společnosti. Podíl na řízení společnosti je vyjádřen ve formě vlastnictví hlasu na valné hromadě.

Podílníci jsou omezeně zodpovědní za případné neúspěchy společnosti, ale pouze do výše svého podílu, takže nehrozí, že by museli splácet dluhy společnosti.

Existují také neomezené akciové společnosti, které ale v tuzemsku nejsou nikterak rozšířené. Toto řešení je vhodné pouze pro velké společnosti, které si tak chtějí udržet svá tajemství (nemají povinnost předkládat zprávy o činnosti apod.) a v případě finančních problémů tyto nemusí zveřejňovat, jelikož se o ně musí v plné výši postarat podílníci.

Založení klasické akciové společnosti není úplně složitý proces, ale vyžaduje určité znalosti a hlavně hodně času. Ten je potřeba pro čekání na dokončení jednotlivých právních kroků a základně také k vyřízení všech potřebností na jednotlivých úřadech a institucích.

Ready made akciová společnost (a.s.) je instantním produktem, který je možné si jednoduše koupit. Hlavní výhodou tohoto řešení je fakt, že je již celá společnost připravena k okamžitému fungování a až na několik malých právních a administrativních kroků, není potřeba nic zajišťovat.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Akciová společnost (a.s.) a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.